Vai ir pareizi vainot sliktus auto novietotājus?
Ir ļoti populāri fotografēt un izplatīt interneta vidē sliktas auto novietošanas piemērus, bet vai šo auto novietotāju kaunināšana mudina tos manīt savu turpmāko rīcību?
Kuram no mums gan patīk vai netraucē nevietā novietoti auto, piemēram, invalīdu stāvvietā vai uz ietves novietota automašīna? Šādās situācijās, šķiet, daudzus no mums pārņem vēlme kaut ko šiem auto novietotājiem pārmest vai uz to automašīnas stikla uzlīmēt pārmetošu zīmi, bet lielākā daļa no mums tā arī neuzdrošinās ko tādu darīt.
Mūsdienās reti kurš vairs uzdrošinās spert iepriekš minētos soļus – vairākums uzdarbojas interneta tiešsaistē, publicējot slikti novietotu auto fotogrāfijas, lai kauninātu egoistiskos motobraucējus un liktu tiem vairs tā nerīkoties. Šādam nolūkam ir ierīkoti pat speciāli blogi, kā arī sociālo tīklu konti, kuros ne vien vietnes autors var publicēt attiecīgās fotogrāfijas, bet arī jebkurš cits interesents un domubiedrs.
Protams, tas netiek darīts vien tāpēc, lai kauninātu konkrētos autovadītājus – šīs rīcības mērķis ir arī vērst attiecīgo institūciju uzmanību uz šīm problēmām, lai tās savukārt ieviestu nepieciešamās korekcijas sistēmā un likumdošanā, kā arī sodītu likumpārkāpējus.
Dīvains atsevišķu šāda tipa interneta vietņu mērķis ir ne vien svešinieku, bet arī pazīstamu cilvēku kaunināšana par neprasmi pareizi novietot auto. Piemēram, viens puisis ir tik noraizējies par savas draudzenes neprasmi pareizi novienot automašīnu, ka tas pastāvīgi savā blogā publicē viņas sliktākos auto novietošanas piemērus, tādējādi mudinot viņu uzlabot savas auto novietošanas prasmes. Vai šādās situācijās efektīvāka nebūtu nevis kaunināšana, bet gan izpratnes veicināšana un izglītošana? Mūsdienās taču nav problēmu uzmeklēt kādu braukšanas instruktoru un iziet vienu vai vairākas mācībstundas, kas būtu īpaši veltītas auto novietošanai.
Kā jau pieminēts, pastāv kaunināšanas metodes arī ārpus interneta vides. Jāatzīst, ka kaunināšana ārpus interneta ir vēl brutālāka, jo abas puses viena otru redz realitātē. Interneta vidē, kā zināms, ir iespējams slēpt vai pat mainīt savu identitāti, bet realitātē mēs visi esam tādi kā esam, un tikt kauninātam aci pret aci ir īpaši nepatīkami. Arī tam, kas kaunina, ir jāpiemīt gan drosmei, gan argumentiem. Šīs kaunināšanas metodes ir ne vien vārdiski pārmetumi, bet arī automašīnu aplīmēšana ar attiecīgām zīmēm vai aprakstīšana ar attiecīgiem uzrakstiem. Jebkurā gadījumā tas nav patīkami, jo to redz ne vien auto novietotājs, bet arī visi garāmgājēji un garāmbraucēji.
Kā būtu vislabāk un vispareizāk cīnīties pret sliktiem auto novietotājiem? Izvērtējot visus iespējamos riskus, visieteicamāk ir izsaukt attiecīgos dienestus, kuriem ir tiesības un juridiskais spēks risināt attiecīgo situāciju. Kaunināšana klātienē var pārvērsties vārdiskā vai pat fiziskā agresijā, automašīnas aplīmēšana vai aprakstīšana var tikt interpretēta kā vandālisms jeb apzināta trešās personas mantas bojāšana, bet, kauninot sliktus auto novietotājus interneta vidē, var nākties saskarties ar asu cilvēku pretreakciju.