Drošības ierīces, kurām pievērst uzmanību, pērkot automašīnu
Tas, lai jūs un jūsu ģimenes uz ceļa varētu justies droši, ir ļoti svarīgi, it īpaši, ja jūs pērkat automašīnu savam bērnam, kas nule ieguvis autovadītāja apliecību, vai spēkratu gados vecākam cilvēkam. Mūsdienās pastāv daudz un dažādas drošības ierīces, kas tiek ierīkotas transportlīdzekļos, lai maksimāli samazinātu autovadītāju un pasažieru traumas, kā arī palīdzētu novērst ceļu satiksmes negadījumu rašanos. Lai vai kā, ir drošības ierīces, kurām vajadzētu būt ikdienā mūsdienīgā automobili, tādēļ pievērsiet uzmanību to esamībai, sarunājoties ar auto dīleri vai meklējot automašīnu interneta portālos.
Gaisa spilveni
Tie laiki, kad gaisa spilvens bija ierīkots tikai autovadītāja pusē, ir pagājuši. Mūsdienu automašīnām var būt priekšējie gaisa spilveni, kas pasargā autovadītāju un priekšā sēdošo pasažieri no galvas traumām, sānu gaisa spilveni, kas pasargā galvu un ķermeņa augšdaļu no sāniskiem triecieniem, kā arī ceļgalu gaisa spilveni, kas novērš kāju traumas. Dažas modernas automašīnas ir aprīkotas ar sensoriem, kas sniedz iespējas pielāgot gaisa spilvenu tam, cik tuvu vai tālu sēž autovadītājs vai pasažieris, vai nepiepildīt to vispār, ja priekšpusē sēž mazs bērns. Atcerieties, ka, ja jūsu bērns ir īsāks par 148 centimetriem vai ir jaunāks par 12 gadiem, drošākā vieta, kur tos sēdināt, ir autosēdeklītis vai auto paliktnis uz aizmugurējā sēdekļa.
ASR jeb pretizslīdes regulators
ASR (Anti Skid Regulator) jeb pretizslīdes regulatoru vada dators, kas nosaka, cik ātri griežas katrs rats, un pielieto hidraulisko sistēmu, lai piepumpētu tā rata vai ratu bremzes, kas griežas pārāk ātri, mazinot ratu izslīdēšanu uz tādām virsmām kā grants vai dubļi.
ABS sistēma
ABS (Anti-lock Braking System) jeb bremžu pretbloķēšanas sistēma ir līdzīga ASC (Anti Skid Control) sistēmai, jo lieto tos pašus ratu griešanās ātruma sensorus, ko pielieto ASC sistēma, lai noteiktu, vai rati straujas bremzēšanas laikā nebloķējas. Šī sistēma pasargā no slīdēšanas un ļauj autovadītājam saglabāt kontroli pār auto vadīšanu.
Sabrukšanas zona
Angļu valodā šī zona tiek saukta par “crumple zone”. Sabrukšanas zona ir strukturāls apvidus (visbiežāk automašīnas priekšpusē, retāk – citās automašīnas daļās), kas absorbē enerģiju, automašīnai nonākot sadursmē ar kādu citu ceļu satiksmes dalībnieku vai priekšmetu. Šīs zonas liecas un lokās, lai samazinātu triecienu, kuram tiek pakļauti automašīnā esošie cilvēki, izkliedējot trieciena enerģiju uz citām automašīnas daļām. Jo mazāks spēks iedarbojas uz cilvēka ķermeni, jo mazāks ir nopietnu traumu risks. Neskatoties uz to, ka sabrukšanas zonas uz mūsdienu automobiļu standarts, nenāk par ļaunu apjautāties par to esamību, it īpaši, ja esat noskatījuši vecāka gada automobili.
Atpakaļskata kamera
Paplašinot savu redzesloku ar atpakaļskata kameru, ir iespējams novērst daudzus negadījumus, kā arī braukt atpakaļgaitā īpaši šaurās vietās.
Signalizācija un imobilaizers
Ir būtiski, lai automašīna būtu drošībā ne vien uz ceļa, bet arī stāvvietā. Ja signalizācija aktivizējas, kad kāds mēģina ielauzties automašīnā, tad imobilaizers bloķē daļu no automobiļa aizdedzes sistēmas, kad aizdedzē tiek ievietota nepareizā atslēga.