Kā cīnīties ar Auto rūsu?
Lielākā daļa automašīnu ar laiku sāk rūsēt. Rūsēšna automašīnai var rdīt nopietnis bojājumus, turklāt ietekmē arī tās vizuālo izskatu. Daudzi ransporta līdzekļu īpašnieki šo procesu pieņem kā pašu par sevi saprotamu un nenovēršmu, taču ir daudzi vaidi kā cīnīties pret auto rūsu. Ja jums ir apnicis samierināties ar to, ka jūsu automašīna rūsē, notiekti izlasiet sekojošos padomus.
Vispirms ir jāsaprot, kas auto rūsu izraisa. Vierumā gadījumu tas ir sāls, kas ziemās tiek kaisīts uz ceļiem. Tāda gadījumā ar rūsu var cīnīties pavisam viemnkārši – regulāri nomazgājt savu auot. Ja sāls koncentrācija uz ceļiem ir neliela, pietiek ar mazgāšanu reizi divās nedēļās, bet sniegotās ziemās būtu ieteicams to darīt vismaz reizi nedēļā. Nedrīkt aizmirst notīrīt arī auto apakšu, jo tieši to visvairāk skar sāls. Vislabāk tīrīšanai ir izmantot augstspiediena šļūteni, jo tā kārtīgi iztīrīs arī vismazākās spraugas.
Vēl rūsa rodas mitruma dēļ, tāpēc auto nevajadzētu turēt nepiemērotos apstākļos. Ja auto ir atstāts uz ielas vai pagalmā, tas tiek pakļauts laika apstākļu negatīvajai ietekmei. Ja nav iespējams automašīnu novietot garāžā, vismaz gadījumos, kad tā ilgāku laiku netiek lietota, vajadzētu to pārklāt ar mitruma necaurlaidīgu pārklāju.
Vēl viens līdzeklis, kas pasargās jūsu auto no rūsas ir vasks. Vaskojot automašīnu tiek panākts, ka netīrumi, tajā skaitā sāls, nepielīp automašīnas virsbūvei, līdz ar to nerodas arī rūsa. To nav jādara pārāk bieži. Pietiks ar auto vaskošanu reizi četros mēnešos, bet naudu uz vasku taupīt nevajadzētu. Lētie auto vaski var nepalīdzēt vai pat radīt pretēju efektu.
Ja rūsa jau ir sākusi parādīties, varat izmatot kādu no pret rūsas želejām vai aerosoliem. Tāpat kā vasku, arī pret rūsas līdzekļus vajadzētu izvēlēties pēc iespējas kvalitatīvākus. Tos jāuzklāj tikai uz bojātajām vietām. Šie līdzekļi gan noņems esošo rūsu, gan pasargās no jaunas rašanās. Pēc pret rūsas līdzekļu izmantošanas, bojātās vietas var arī pārkrāsot, kas gan uzlabos vizuālo izskatu, gan pasargās no jaunas rūsas rašanās.
Rūsu var noņemt arī vienkārši mehāniski noberžot, piemēram, ar smilšpapīru. Tas ir jādara ļoti uzmanīgi, lai nesaskrāpētu automašīnu un nenodarītu vēl lielāku ļaunumu. Arī pēc rūsas nokasīšanas tomēr būtu ieteicams lietot iepriekš pieminētos pret rūsas līdzekļus, kā arī bojāto vietu nokrāsot.
Ja rūsa ir parādījusies uz virsbūves, noteikti automašīna jāaizved uz servisu, lai pārbaudītu arī motoru un citas automašīnas detaļas. Tas jau ir daudz nopietnāk, jo var ietekmēt auto darbību. Ja rūsēt sākušas mašīnas darbībai svarīgas daļas, rūsas novēršanu vajadzētu uzticēt profesionāliem mehāniķiem.
Rūsa var rasties arī automašīnas salonā. Rūsu automašīnas salonā var radīt mitrums un visdažādākie netīrumi. Lai no tā izvairītos, salons vienmēr jāsaglabā tīrs. Ja izlīst kāds šķidrums, to noteikti vajag laicīgi satīrīt. Nebūtu ieteicams kāpt automašīnā ar netīriem vai slapjiem apaviem.
Ja rūsa kādu no automašīnas daļām ir bojājusi neatgriezeniski, nekas cits netiks, kā šo detaļu nomainīt. Ja bojāta ir tikai kāda viena detaļa, to vajadzētu nomainīt laicīgi, jo rūsa ļoti ātri izplatās. Nekad nevajag pieļaut, ka rūsa sabojā vienu automašīnas detaļu pēc otras.
Pats svarīgākais tomēr ir veikt preventīvus pasākumus, lai īstā cīņa ar rūsu nemaz nebūtu jāuzsāk. Ja pienācīgi kopsiet savu automašīnu un laicīgi novērsīsiet bojājumus, pasargāsiet to ne tikai no rūsas, bet arī citām problēmām.