Kā var norēķināties par OCTA polises iegādi?
Vispirms jāmin fakts, ka kopš 2008. gada jūnijā ieviestajām izmaiņām likumdošanā, kas paredz e-polises iesniegšanu, OCTA apdrošināšanas polises iespējams iegādāties kā klātienē, tā arī internetā. Polises klātienē vai internetā iespējams iegādāties pie apdrošināšanas sabiedrībām jeb kompānijām, apdrošināšanas sabiedrību aģentiem, kā arī apdrošināšanas starpniekiem jeb brokeriem.
Ņemot vērā mūsdienu tehnoloģisko attīstību un cilvēku pieprasījumu pēc tā, polišu iegāde internetā paliek arvien populārāka, jo, ņemot vērā mūsdienu cilvēka prasības, internetā viss notiek ātri, ērti un vienkārši, turklāt, lai mūsdienās iegādātos polisi, vairs nav nepieciešams iziet no mājas. Kas zina, varbūt pēc gadiem fizisku apdrošināšanas sabiedrību un brokeru biroju nemaz nebūs, jo ikviena polise būs noformēja interneta vidē.
Pašlaik gan internetā iespējams noformēt tikai OCTA standartlīgumu, bet pārējie OCTA līgumu veidi – robežapdrošināšanas un starptautiskais apdrošināšanas līgums (Zaļā karte) ir noformējams tikai klātienē, tiekoties ar apdrošināšanas kompānijas pārstāvi vai brokeri personīgi.
Uz doto brīdi liela daļa apdrošināšanas ņēmēju regulāri izvēlas iegādāties apdrošināšanas polisi internetā vai noslēgt apdrošināšanas līgumu, izmantojot distances saziņas līdzekļus, jo šo opciju gadījumā nav personīgi jāierodas pie apdrošinātājiem, kas ietaupa gan laiku, gan naudu, kas tiek patērēta uz transporta degvielas vai transportēšanas tiesu.
Pārējā apdrošināšanas ņēmēju daļa ir palikusi uzticīga personīgam kontaktam ar apdrošinātāju, kas rada lielāku drošības un uzticamības sajūtu, vai neuzticas mūsdienu tehnoloģijām vai neprot ar tām pilnvērtīgi darboties. Skatoties nākotnē, visticamāk, tā apdrošināšanas ņēmēju daļa, kas ar mūsdienu tehnoloģijām ir “uz jūs”, paliks arvien mazāka, jo tā dabiskā veidā nomainīsies uz paaudzi, kas ir dzimusi vai veiksmīgi adaptējusies mūsdienu tehnoloģiju laikmetā.
Atkarībā no tā, kur tiek iegādāta apdrošināšanas polise, par to var norēķināties skaidrā naudā (apdrošināšanas sabiedrību un brokeru birojos), ar bankas kredītkarti vai debetkarti (apdrošināšanas sabiedrību un brokeru birojos), ar internetbanku (apmaksājot e-polisi internetā), ar bankas pārskaitījumu (saņemot apdrošināšanas sabiedrības vai brokera rēķinu). Jāsaka, ka līdz ar e-polises arvien pieaugošo pieprasījumu aizvien populārāki kļūst arī elektroniskās norēķināšanās veidi, proti, bankas pārskaitījumi un maksājumi internetbankā.