+

GALVENIE PRINCIPI, KAS JĀIEVĒRO KATRAM AUTO ĪPAŠNIEKAM

  • 6. septembris, 2023

Rūpēties par automašīnas tehnisko stāvokli ir drošības pēc, bet arī ilgstpējai - auto vērtības saglabāšanai. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, regulāra auto apkope ir noteicošā labas braukšanas pieredzes nodrošināšanai. No regulārām apkopēm un profilaktiskām pārbaudēm servisos līdz pareizas degvielas izvēlei un auto salona iekšējās tīrības nodrošināšana - soļi uzticamai un drošai braukšanas pieredzei.

Regulāra auto apkope

Neskatoties uz to, ka konkrētā brīdī auto ripo teicami, nav dzirdami nekādi trokšņi no ritošās daļas un ka motors ir šķietami labā stāvoklī, auto jāveic apkope vismaz reizi gadā. Tā iekļauj eļļas maiņu (vai vismaz pārbaudi), salona un degvielas filtra nomaiņu, riepu pārbaudi, ritošās daļas diagnostiku utt. Noteikti ievēro auto ražotāja vai servisa centra norādītos apkopes intervālus un ieteiktās auto detaļu nomaiņas. Jo īpaši bremžu sistēmai - nekavējies un nepieciešamības gadījumā nomaini bremžu klučus vai diskus.

Eļļas līmeņa kvalitāte un kontrole

Regulāri pārbaudi eļļas līmeni un seko līdzi, lai tas atbilst auto specifikācijai. Eļļas maiņu veic saskaņā ar meistaru vai ražotāja ieteikumiem. Jauna eļļa parasti ir dzeltenīgi brūnā vai zaļā nokrāsā, bet ar laiku tā kļūst tumšāka. Ja krāsa ir izteikti melna vai redzami piemaisījumi netīrumu veidā - tas norāda uz to, ka eļļa ir jāmaina.

Atbilstošas riepas sezonas apstākļiem

Auto riepām jāatbilst sezonai, jo dažādos laikapstākļos riepu īpašības un veiktspēja var atšķirties un pat pasliktināties. Konkrētai sezonai paredzētās riepas nodrošina optimālu stabilitāti uz ceļa un drošību brauciena laikā. Ja neplānojat savu auto mainīt pēc pirmā vai otrā braukšana gada, ieguldiet labās riepās. Iemesls, kāpēc tiešām svarīgi ieguldīt labās riepās - tā ir drošība. Lasi vairāk par labākām ziemas riepām.

Riepām ir tiešs kontakts ar ceļu, un to protektora dizains var ievērojami ietekmēt braukšanas drošību. Ziemas riepas ir veidotas tā, lai nodrošinātu labu riepu saķeri ar slapju, sniegotu vai apledojušu ceļu. Tām protektors ir ar daudziem maziem rakstiem, iegriezumiem, kas nodrošina labāku saķeri ar sniegu.

Turklāt ziemas riepās izmantotā gumija saglabā savu veiktspēju arī zemākās gaisa temperatūrās. Savukārt vasaras riepas optimizētas sausam ceļa segumam un karstākiem laikapstākļiem. Aukstumā vasaras riepu gumija paliek cieta, līdz ar to zaudē savu kvalitāti un bremzēšanas īpašības, nespēj nodrošināt labu saķeri ar ceļa virsmu.

Nav ieteicams lietot ziemas riepas vasaras sezonā, savukārt to darīt otrādāk neļauj CSN. Transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam.

Pareizā degviela auto jaudai

Degvielas uzpildes stacijā izvēlies pēc iespējas to degvielas veidu, kas ir minēta auto rokasgrāmatā. To, kura degviela auto ir visatbilstošākā, var redzēt arī uz degvielas uzpildes vāciņa. Nepiemērota degviela var ietekmēt auto veiktspēju un efektivitāti, tāpēc sekojiet līdzi ražotāja norādījumiem.

Uzturi auto salonu kārtībā!

Tīrības uzturēšana auto salonā ir svarīga ne tikai no vizuālā aspekta, bet arī tādēļ, ka tas var ietekmēt gan braukšanas pieredzi, gan gaisa kvalitāti salonā, kā arī auto vērtību! Tīrs un regulāri kopts auto salons palīdz novērst apšuvuma nolietošanos. Netīrumi, putekļi, dubļi u.c. ārējie faktori var to sabojāt.

Kā viens no galvenajiem ieteikumiem, kas atvieglos auto salona uzturēšanu - uzdāvini savam auto gumijas paklājiņus! Jo īpaši svarīgi tas ir rudens un ziemas pārejas posmā, kā arī tad, kad ziema mijas ar pavasari. Visi dubļi, netīrumi, slapjums un arī ielu uzturēšanas līdzekļi paliek uz gumijas paklājiņa, ko var vienkārši izņemt un noskalot. Un auto salona apšuvums paliek neskarts!

Ziemas riepas (https://220.lv/lv/auto-preces/riepas/ziemas-riepas ), eļļas, aprīkojums auto salonam, tai skaitā gumijas paklājiņi u.c. preces auto atrodami interneta veikalā 220.lv. Iegādājoties preces tiešsaistē, var ietaupīt laiku un naudu, jo izdevīgi piedāvājumi vienmēr visās preču kategorijās.